=================================================================
[VIKTIG INFORMATION]
Med anledning av dels myndighetsingripande som förhindrar nyttjandet av vår planerade lokal, dels Islands vulkanutbrotts inverkan på flygtrafiken (vilket gör att vi har en överhängande risk att inte kunna flyga in våra internationella stjärnor) gör att vi blir tyvärr tvungna att flytta fram festen. Vi kan helt enkelt inte chansa.
Vi beklagar detta och gör allt i vår makt för att ordna upp det snarast möjligt. Vi vet att det är kort om tid tills Vaffanculo skulle ha gått av stapeln, många av er har säkert redan bokat resor osv. Vi önskar att vi kunnat fått förvarningar tidigare; vi är lika överraskade och förargade över dessa förhinder som ni, om inte mer.
Vi kommer hålla er uppdaterade om progressen och speciellt om nytt datum. Vi siktar på att få till ett datum som ligger så nära i tiden som möjligt.
--[ TILL ER SOM HAR BETALAT BILJETTER ]--
Önskar ni att köpa tillbaka biljetterna så kontakta oss på
[email protected] där du uppger dina kontouppgifter så överför vi biljettavgiften tillbaka till er. I annat fall behåller du din biljett till det nya datumet är satt. (Skulle det nya datumet vi hittar inte visa sig passa kan du givetvis begära tillbaka avgiften då också ) .
Har ni andra frågor så tveka inte att kontakta oss omedelbart på
[email protected].
[/VIKTIG INFORMATION]
=================================================================